ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Remontowanie mieszkania albo domu – ciekawe inspiracje, z jakich można skorzystać

Możliwości przy wykończeniu domu czy mieszkania są naprawdę nieograniczone. Sporo z pomysłów jest praktycznie każdemu znanych, lecz niektóre nie są wcale zbyt popularne. A przecież one mogą albo znacznie zwiększyć komfort użytkowania budynku, albo zagwarantować ciekawy, atrakcyjny wygląd. Do pierwszej z tych grup na pewno będzie należeć hydroizolacja. O ile w przypadku fundamentów używa się jej zawsze, o tyle wiele osób podczas remontu łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te stanowić będą malutki fragment całości, lecz po prostu z braku świadomości tego, jak takie rozwiązanie będzie przydatne.

Zaaplikowanie odpowiedniej izolacji w miejscach które są narażone na działanie wilgoci, przykładowo takich jak okolice wanny czy brodzika zabezpieczy przed ewentualnym przeciekaniem i zapewni dużą szczelność. Z kolei do elewacji budynków zamiast tradycyjnych tynków użyć można specjalnych desek.

Deska elewacyjna to ogromne zróżnicowanie wzorów i kolorów, dzięki czemu można ją bez problemów dobrać do swojego domu. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całych ścianach, jak kompleksowe wykończenie, ale również jako element dekoracyjny przy oknach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne bardzo często wykonuje się z naturalnego drewna.

Dzięki wybieraniu gatunków wykazujących dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu zaawansowanej impregnacji takie deski mogą wytrzymać długi okres czasu w niezmienionym wyglądzie. A kolejnym ich dużym plusem będzie prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...