Aktywność

Czemu warto systematycznie sprawdzać stan swoich zębów

O tym, że należy dbać systematycznie o stan swoich zębów, wiedzą nawet małe dzieci. Lecz pomimo tego że taka wiedza jest powszechnie dostępna, to niestety w dalszym ciągu wiele osób tego nie robi. Wynika to z paru rzeczy. Po pierwsze pomimo dostępności zaawansowanych szczoteczek i past nadal mycie dwa razy dziennie jest zapominane.

Jeżeli dołoży się do tego jedzenie bogate w cukry, to ryzyko rozwoju ognisk próchnicy wzrasta dość mocno. Dlatego też tak dużą rolę odgrywają systematyczne przeglądy, które wykonywać należy co najmniej raz w roku. Będzie to dotyczyło zarówno dorosłych osób jak również dzieci, nawet tych małych, jakie przyzwyczajać trzeba do siedzenia na fotelu. W większości gabinetów takie przeglądy są całkiem bezpłatne, a jeżeli nawet będzie trzeba zapłacić coś za nie, to jedynie symboliczną sumę. Nie trwają też długo, maksymalnie kilkanaście minut, a naprawdę bardzo się przydają.

W czasie takiego przeglądu stomatolog Marki dokładnie sprawdzi stan zębów jeśli chodzi o ewentualne ubytki. Przyjrzy się także, czy dziąsła nie potrzebują leczenia, bowiem często samemu można nie zauważyć jakiś chorobowych problemów. Jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki, to od razu najlepiej się umówić na kolejną wizytę, aby zająć się leczeniem. Wtedy przeważnie zrobi się to przy jednej wizycie, i bez żadnych problemów z bólem. Sporo informacji w tym temacie można znaleźć przykładowo w serwisie https://stomatologiazabki.pl, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to może tam zaglądnąć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...