Aktywność, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać odpowiednie terrarium do hodowli żółwia

Sporo osób zamiast najczęściej wybieranych kotów i psów podejmuje decyzję o posiadaniu jakiegoś innego zwierzaka. Często ich wybór pada wtedy na żółwie, które są stosunkowo proste w hodowli, niezbyt wymagające, a równocześnie mogące żyć znacznie dłużej niż ich właściciele. W zoologicznych sklepach można znaleźć kilka gatunków żółwi, różnią się one ostateczną wielkością, dietą oraz wymaganiami.

Tak więc przed podjęciem decyzji warto nieco o tym poczytać lub też porozmawiać ze specjalistą, żeby wybrać gatunek który będzie najbardziej odpowiadał oczekiwaniom. Duże znaczenie będzie miało to, czy żółw którego się wybierze będzie typowo lądowy czy też wodno-lądowy.

Generalnie zasada jest taka, że te gady powinny być trzymane w warunkach jak najbardziej podobnych do naturalnych. Z takich też powodów w tym drugim przypadku niezbędne będzie również zapewnienie odpowiedniej ilości wody, tak aby żółw mógł z niej wygodnie korzystać. Do tego celu najlepsze będzie odpowiednie terrarium z wyposażeniem, jakie należy dopasować do konkretnego gatunku. Przede wszystkim tu chodzi o wielkość, i to dorosłego żółwia, bo nie ma sensu kupować paru różnych terrariów i wymieniać je co chwilę.

Ważne jest też to, aby zapewnić odpowiedni rodzaj podłoża, a w przypadku żółwi wodnych także miejsce do kąpieli. W przypadku niektórych gatunków konieczne będzie zachowanie odpowiedniej temperatury, co oznacza konieczność kupienia odpowiednich grzałek. Szczęśliwie nie ma z tym obecnie żadnego problemu, bo wystarczy sprawdzić jakiś terrarium sklep i w nim się znajdzie wszystko co niezbędne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...