ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka, Wakacje

Kilka porad na temat wybierania ogrodowej huśtawki

Właściciele przydomowych ogrodów mają mnóstwo opcji na ich zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych, a na pewno praktycznych pomysłów, jest kupno jakiejś huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na odpoczynek, można na niej zająć się książką, po prostu się polenić, a nawet przespać.

Wybór najlepszego modelu powinien być uzależniony od paru spraw. Po pierwsze duże znaczenie ma ilość miejsca na postawienie. Jeżeli ogólna powierzchnia nie jest zbyt duża, to raczej lepiej unikać większych wersji.

Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech osób może być długi nawet na 2,5 metra, więc cała konstrukcja będzie zajmowała kawałek terenu. Należy również wziąć pod uwagę sposób montażu. W przypadku większych modeli zaleca się, aby je stawiać na utwardzone powierzchni, przykładowo takiej jak jak betonowe konstrukcje czy żwir. Kolejną rzeczą, o której trzeba pomyśleć, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Mimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać niegroźnym urządzeniem, na którym ciężko coś poważnego sobie zrobić, to w praktyce nie do końca tak jest.

Jeśli pod ciężarem kilku osób coś popęka, to takie zdarzenie może się skończyć czymś poważnym. Dlatego duże znaczenie ma dopuszczalne obciążenie. Powinno być ono co najmniej 10 procent wyższe od całościowej masy korzystających ze sprzętu osób, ale jeżeli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam stelaż, ale również pozostały osprzęt, to znaczy liny, łańcuchy, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...