Inne

Dentystyczne przeglądy – dlaczego należy regularnie robić

Dentyści zalecają kilka sposobów na to, aby utrzymać swoje zęby w dobrej kondycji. Przede wszystkim duże znaczenie ma ich regularne szczotkowanie, przynajmniej dwa razy dziennie. Zębom służyć też nie będzie duża ilość zjadanych słodyczy, ponieważ cukier jest świetną pożywką dla bakterii, jakie się wtedy szybko rozwijają. Dodatkowo do dbania o higienę jamy ustnej dołożyć jeszcze można przepłukiwanie specjalnymi płynami oraz używanie nitki dentystycznej, lecz w niejednym przypadku i tak może to nie uchronić przed rozwojem próchnicy.

Sporo osób nie za bardzo przykłada się do tej higieny, inne robią to niewłaściwie, i wówczas na zębach może się pojawić próchnica. Jej zaniedbanie z kolei może spowodować powstanie większych ubytków, powodujących nawet ból. W takich przypadkach zajdzie konieczność kanałowego leczenia, i sporych kosztów z tym związanych. Dlatego też znacznie lepszą opcją będzie na pewno profilaktyka, czyli między innymi regularne przeglądy. W czasie takiego przeglądu stomatolog Łódź sprawdzi dokładnie stan jamy ustnej i wszystkich zębów.

Dużej części zmian nie da się bowiem zobaczyć samemu w lusterku, zrobić to dopiero można za pomocą narzędzi stomatologicznych. Znalezione ubytki najlepiej od razu zrobić, żeby się z tego nie zrobiły większe dziury, wtedy nic też nie powinno boleć. Z reguły gabinet stomatologiczny Łódź za taką kontrolę zębów nie pobiera żadnych opłat. Ale nawet jeśli trzeba będzie zapłacić kilkadziesiąt złotych, to i tak to będzie znacznie mniej niż chociażby koszt leczenia kanałowego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...